Öztürk Boya ve Yapı Bryshop.com.tr Bry Boya

Polisan Boya; sadece boya ve yalıtım sektöründe değil, dünyada sigortacılık sektöründe de bir ilke imza attı.

Sektörel Haberler

Polisan Boya; sadece boya ve yalıtım sektöründe değil, dünyada sigortacılık sektöründe de bir ilke imza attı.
27.11.2012

Polisan Yalıtım Sigortası” sektörde bir devrim niteliği taşıyor. Mantolama adıyla bilinen ve kısa vadede geri dönüşü olsa da ilk yatırım maliyeti oldukça yüksek olan Isı Yalıtım Sistemi’ni güvence altına almak mümkün müdür? Yalıtım uygulamasının başlangıcından itibaren 24 ay boyunca binanın bakımını sigortalamak ve herhangi bir zarar, hasar, kayıp halinde telafisi garanti altına alınabilir mi?

Polisan Boya; sadece boya ve yalıtım sektöründe değil, dünyada sigortacılık sektöründe de bir ilke imza attı.

“Polisan Yalıtım Sigortası” sektörde bir devrim niteliği taşıyor. Mantolama adıyla bilinen ve kısa vadede geri dönüşü olsa da ilk yatırım maliyeti oldukça yüksek olan Isı Yalıtım Sistemi’ni güvence altına almak mümkün müdür? Yalıtım uygulamasının başlangıcından itibaren 24 ay boyunca binanın bakımını sigortalamak ve herhangi bir zarar, hasar, kayıp halinde telafisi garanti altına alınabilir mi?

“Polisan Yalıtım Kaskosu” ile EVET!..

Polisan Boya’nın Türkiye çapında muhtelif binalarda yapacağı mantolama, boya, badana ve bakım ile bununla alakalı tüm işleri kapsayacak şekilde geliştirilen sigorta sistemine sahip olmak için tek şart; Polisan Boya'nın ısı yalıtım markası olan Exelans Enerji ürünlerini kullanmak ve işçilikte ise Polisan Boya tarafından yetkilendirilmiş uygulamacı bayileri tercih etmek. Detaylı bilgi almak isteyen tüketiciler

0800 211 3737 ya da 0532 755 0737 numaralı Polisan Call Center hatlarına danışabilirler.

Türkiye’de yalıtım pazarının kişi başı tüketimi 0,06 m3 iken bu değer Amerika’nın %6’sı, Avrupa’nın ise %10’u seviyelerindedir. Gerek inşaat projelerinde profesyoneller, gerekse renovasyon projelerinde apartman yöneticileri, markalı sistemleri tercih eder konumdadır. İlk başlarda piyasada “toplama” olarak tabir edilen daha ucuz ve garantisiz sistemler de tercih edilirken, son yıllarda sayılarının hayli azaldığı görülmektedir. Bunun nedeni, bina yüzeylerinde malzeme kalitesi ya da uygulama yanlışlığından dolayı herhangi bir kusur, hata oluştuktan sonra yüzeye yapılan müdahale, tamirat ve işçilik masrafları neredeyse ilk yatırım tutarına yakın gerçekleşmektedir. Yaşanan bu olumsuz deneyimler, karar vericileri markalı paketleri tercih etmeye yönlendirmektedir.

Polisan, Exelans Enerji ile yalıtım pazarında 2007 yılından bu yana faaliyet göstermekte olup bugüne kadar yaklaşık 10000 bina / 300000 hane Exelans Enerji kalitesiyle tanışmıştır. Polisan, son geliştirdiği “Yalıtım Sigortası” ile ürün kalitesini, hizmet kalitesiyle bütünleştirmiştir


  • Polisan Home Cosmetics
  • Hempel
  • Hemel
  • Ünlü Boya
  • Pulver
  • Baslac
  • Henkel
  • Meguiar's
  • Dyo