Öztürk Boya ve Yapı Bryshop.com.tr Bry Boya

Hempel, yanmaya dayanıklı yeni ürünleriyle müşterilerine, tam koruma paketi sunuyor

Sektörel Haberler

Hempel, yanmaya dayanıklı yeni ürünleriyle müşterilerine, tam koruma paketi sunuyor
07.11.2012

Lider boya üreticisi Hempel, çelik yapıların pasif koruması için yanmaya dayanıklı yeni boyaları piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bu yeni ürünlerle birlikte Hempel, hem yanmayı hem de korozyonu önleyen tam teşekküllü koruyucu boyaları müşterilerine artık bir arada sunabilecek.

Hempel eylül ayında, selülozik yanmalarda çelik yapılardaki pasif yangın koruması için yanmaya dayanıklı iki yeni boyayı piyasaya sürdü. Yeni boyaların tanıtımıyla, Hempel artık müşterilerine sanayi ve kamu binaları ile stadyumlarla, süpermarketleri de kapsayan tüm binaların korunması konusunda tam teşekküllü boya çözümleri sunuyor.

Hempel’in Pasif Yangın Koruma Boyalarından Sorumlu İş Geliştirme Müdürü Lars Risum, Hempel’in yanmaya dayanıklı ürünlerini piyasaya sürmesinin müşterilere etkin avantajlar sağlayacağına inanıyor: “Önceden birçok müşterimiz Hempel’in primer ve son kat boyalarını, mükemmel bir korozyon koruma ve uygulama kolaylığı sağladığı için seçiyordu, ancak yanmaya dayanıklı boyalar için başka bir tedarikçiye gitmek zorunda kalıyorlardı. Bundan böyle müşterilerimiz, spesifikasyon ve uygulama süreçlerini kolaylaştıracak tüm çözümleri artık bizden birarada alabilecekler” dedi.

 

Şu an, Hempel’in yanma dayanımını artıran ürün skalası iki bir-bileşenli solvent-bazlı akrilik boyayı içeriyor: HEMPACORE ONE iç mekan uygulamaları için belirlenmiş; HEMPACORE ONE FD ise dış mekan uygulamaları için belirlenmiş ve kısa kuruma süresine sahiptir. Her iki boyada, selülozik yanmalarda 120 dakikalık bir yangın koruması sağlar ve resmi yanma testlerinde çok iyi performans göstermişlerdir.

Bu iki yeni ürün, Hempel’in yanma dayanımını artıran ürünler konusundaki ilk sunumudur. Kurum 2009 yılından bu yana, yanma dayanımını artırmanın geliştirilmesi konusunda yatırım yaparak, yanmaya dayanımlı yeni ürünler geliştirme konusunda özveriyle çalışmaktadır. Bu ürünler hakkındaki yeni gelişmeleri de düzenli olarak müşterileriyle paylaşmaktadır.
 

Lars Risum, Hempel’in koruyucu boyalar konusundaki deneyiminin rakiplerini geçme konusunda kilit nokta olacağını söylüyor ve ekliyor: “Hempel tarafından yürütülen son akıntı testlerinde, HEMPACORE ONE dayanıklılık konusunda piyasadaki diğer ürünleri geride bırakmıştır. Dayanıklılık yangın dayanımlı ürünlerde ve sistemlerde çoğunlukla gözden kaçırılmaktadır, ancak biz bu konuya büyük önem vermekteyiz, çünkü daha uzun dayanıklılık; daha uzun servis ömrü ve daha az bakım masrafı demektir. Ve daha da önemlisi, uzun ömürlü yanma dayanımlı kaplama sistemi yanmaya karşı daha iyi performans göstermekte ve hayat kurtarmaktadır.”

Hem HEMPACORE ONE hem de HEMPACORE ONE FD Avrupa Standardı EN13381-8 tarafından onaylanmıştır ve Danimarka, İsveç, İtalya, İspanya, Portekiz, Büyük Britanya, Yunanistan, Türkiye, Hollanda ve Belçika’da şimdiden kullanılmaya başlanmıştır. Yakında diğer ülkeler de bu ürün skalasından faydalanacaktır.


Daha fazla bilgi için:

Hempel A/S
Lars Risum
İş Geliştirme Müdürü
Pasif Yangın Koruma

Telefon : +34 937130000
Mobil : +34 696940402
Email : lari@hempel.com


  • Polisan Home Cosmetics
  • Hempel
  • Hemel
  • Ünlü Boya
  • Pulver
  • Baslac
  • Henkel
  • Meguiar's
  • Dyo