Öztürk Boya ve Yapı Bryshop.com.tr Bry Boya

Bry Boya

Kurumsal

Bry Boya

Değerli büyüğümüz İrfan Öztürk’ ün 1940’lı yıllarda kurduğu şirket ile tohumları atılan ticaret hayatımızın, bölgemiz sınırlarını aşarak devam edeceğini bilemesek de, hiçbir koşulda taviz veremeyeceğimiz, ticaret hayatımızın olmazsa olmazı ‘etik ticaret’ anlayışımızın, mevcudiyetimiz boyunca temel prensibimiz olarak kalacağının bilincindeydik.

En önemli sermayemizin köklü geçmişimizin getirdiği potansiyel birikim ile kazanılan saygınlığımız, vizyon sahibi markalarla yaptığımız işbirlikleri, yenilikçi ve proaktif hizmetlerimiz sayesinde yarattığımız ‘müşteri memnuniyeti’ olduğunu düşünmekteyiz.

Değişen koşullarla Türkiye, global dünyanın bir parçası haline geldi. Ülkemizdeki yüksek büyüme ortamı Türkiye Ekonomisi’nin hızla gelişen ülkeler (BRIC ülkeleri) yanında, büyüyen piyasalar olarak tanımlanan topluluğa dâhil edilmesini bile gündeme getirdi. Tüm bu gelişmeler, ekonomik dalgalanmalardan en az şekilde etkilenmek için, pazarlarımızı ve faaliyet verdiğimiz sektörleri çeşitlendirmeyi gerekli kıldı.

Öztürk Boya ve Yapı Malzemeleri;

2000 yılında GLASURIT ve BASLAC  (Şuan BASF bünyesinde bulunan markalar o günlerde DYO çatısında yer almaktaydı) otomotiv boyalarının, SALCOMIX otomotiv boyaları-mobilya boyaları ve endüstri boyalarının bayiliğini aldı. Öztürk Boya ve Yapı Batı Karadeniz Bölgesinde birçok otomobil servisinin tedarikçisi olarak hizmet vermektedir.

2004 yılından bu yana HENKEL OTO AFTER MARKET bayiliği ile otomobil ve sanayi grubunda servis ve fabrikalara hizmet vermektedir.

2006 yılında BOYKİMSAN bünyesindeki EUROMIX sanayi boyaları ile light industy (hafif sanayi) boyaları alanın da tedarik sağlamaktadır.

2008yılında PULVER elektrostatik toz boyalarının bayiliğini alarak, bölgede bu alanda da üretici birçok firmaya hizmet vermeye başlamıştır.

2009yılında HEMPEL ENDÜSTRİ grubu bayiliğini alarak faaliyet göstermeye başlayan Öztürk Boya ve Yapı, bölgeyi iyi tanıyor olmanın avantajını kullanarak, endüstri boyaları sektöründe de her geçen gün artan bir grafik ile yoluna devam etmektedir.

2012 yılında B&B Collection duvar kâğıtlarının bayiliğini alarak, duvar kâğıdı sektöründe kalite ve ekonomik fiyatı bir araya getirmiştir.

Bölgesinde boya ve sarf malzemeleri dendiğinde ilk akla gelen firma olan Öztürk Boya ve Yapı;

Sürekli kaliteli hizmet anlayışını devamlı kılmak için, geçmiş birikimlerini bugünün teknolojileriyle birleştirmeyi olmazsa olmazları arasında görmektedir.

KOCAELİ BÖLGESİ GLASURIT bayiliğinin teklif edilmesi üzerine, 2010 yılında İzmit Bölgesinde kardeş şirket olan BRY BOYA ÜRÜNLERİ; GLASURIT yetkili bayi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2010 yılında HEMPEL ve PULVER bayiliklerini de alan BRY BOYA kısa süre içerisinde İZMİT – GEBZE bölgesinde bir çok fabrika ve servisin tedarikçisi  olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2012 yılında bayilikleri arasına POLİSAN BOYA’yı da ekleyen BRY BOYA dinamik kadrosu ve çözüm odaklı yaklaşımıyla, değer yaratmayı ön planda tutarak her zaman en iyiyi sunmayı hedeflemektedir. Bilgi çağına verdiği önem ve yenilikçi yapısıyla sektöründe emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Bry Boya ve Öztürk Boya ve Yapı işbirlikteliği içerisinde oluğu tüm kişi ve organizasyonlara boya danışmanlığı ve teknik destek sağlayarak kalite ve optimum uygulama yöntemlerini bir arada sunmanın gayesi içerisindedir.


  • Polisan Home Cosmetics
  • Hempel
  • Hemel
  • Ünlü Boya
  • Pulver
  • Baslac
  • Henkel
  • Meguiar's
  • Dyo