Öztürk Boya ve Yapı Bryshop.com.tr Bry Boya

Ünlü Boya

Boya Markaları

Ünlü Boya

Ünlü Boya’nın temeli, Sayın Hasan ÜNLܒnün 1968 yılında ticari hayata girmesi ile şekillenmeye başlamıştır.

On yıllık özverili çalışma sonucu 1978 yılında ÜNLÜ BOYA Sanayi ve Ticaret Ltd. şirketinin fiili tesisi ve ticaret hayatına başlaması sektörde bir dönüm noktası olmuştur.

Günden güne teknolojik ilerlemeleri takip eden firma, modern üretim tesisini 1998 yılında İzmir’in Menemen ilçesinde kurmuş ve mobilya ve ahşap sektörü için ileri teknoloji ürünü poliüretan, poliester ve konvansiyonel boya vernik sistemlerinin üretimine başlamıştır. Firma kısa sürede Mobilya sektöründe çözüm odaklı çalışma metodolojisiyle örnek teşkil etmiştir. Firmamız gerek ürün, gerekse üretim teknolojisi bakımından bölgenin onur kaynağı olup tecrübeleri kanıtlanmış profesyonellerin oluşturduğu bir topluluktur. Çalışanların %70’i kendi dalında özel veya yüksek eğitim almış, kalite yönetim sistemimiz gereği çalışanların performansı özel tekniklerle periyodik olarak ölçülmektedir.

UNLU BOYA sanayi / mobilya boyalarında sektör lideridir. Aynı zamanda firmamız Suudi Arabistan, Kırgızistan, Kıbrıs, Azerbaycan, Iran, Özbekistan, Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Türkmenistan, Suriye ve Kazakistan dahil yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapmaktadır. Firmamızın ürettiği yüksek kaliteli mamuller tüketici odaklı makul fiyatlarıyla yurt içinde ve dışında her gün artan bir taleple karşılaşmaktadır. Firmamız halihazırda 20 dönüm arazi üzerine yıllık 25 bin ton kapasite ile faaliyetini sürdürmektedir. Üretilen ürünlerin tamamı çok sıkı bir kalite kontrol denetiminden geçmekte ve onaylanmadan dolum gerçekleştirilmemektedir.

Kalite politikamız gereği çevreye duyarlı bir üretim yapan firmamız REACH ve CLP mevzuatına uyum çalışmalarını sürdürmektedir. Firmamız çevreye zararlı bir ürün üretmediği gibi AB normlarına uygun hareket etmeyi temel taş olarak görmektedir. ARGE birimlerimizin bu bakış açısıyla tasarladığı ürünler, üretim mühendislerimizin titiz ve itinalı çalışmasıyla üretilmektedir. Firmamızın iki ARGE laboratuarı endüstriyel ve inşaat boyalarının tasarımı üzerine çalışmaktadır. Kalite kontrol ve kalite güvence birimlerimiz ise süreç ve fiziki kaliteyi belli tanımlar üzerinden küresel ölçeklerde ve hassasiyetle kontrol etmektedir. ÜNLÜ poliüretan boya sertleştiricilerinin AB normları üzerine üretebilen tek Türk firmasıdır. Bu konuda dünyaca ünlü Alman üreticileri de aynı yönde görüş bildirmektedir.

ÜNLÜ Boya olarak çocuklarımıza sağlıklı bir çevre bırakmayı amaç edinmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda bayii ve müşterilerimizle bir ailenin fertleri gibi dostça ve içten çalışmayı benimseyen çözüm odaklı yapımızla yılarca beraber kalmayı hedefliyoruz.

Ünlü Boya’nın ürettiği iç – dış inşaat boyaları, farklı kimyasal yapısıyla geniş alternatifler sunan ahşap boya, vernik ve renklendiricileri ve metal sektöründe çok geniş bir yelpaze oluşturan antikorozif, epoksi, sentetik ve selülozik boyalar ile tüketicinin artan beğenisiyle gurur duyuyor, bu haklı gurura layık olmayı sürdürmek için daha özenli çalışmayı sürdürüyor.


Not: Markalar ile ilgili bilgiler markaların resmi web sitelerinden alıntı yapılmıştır.

  • Polisan Home Cosmetics
  • Hempel
  • Hemel
  • Ünlü Boya
  • Pulver
  • Baslac
  • Henkel
  • Meguiar's
  • Dyo